Rozmiary pieczątek – jak wybrać odpowiedni rozmiar pieczątki?

Nowoczesne pieczątki to ogromny wybór nie tylko samej obudowy, ale także tego co kryje się w środku. Już dawno minęły czasy, kiedy to na pieczątce można było umieścić jedynie podstawowe, suche dane dotyczące firmy. Różnorodność dostępnych modeli i rozmiarów pieczątek umożliwia dopasowanie ich do własnych potrzeb i stworzenie wzoru pieczątki, który będzie prawdziwą wizytówką firmy. Zdajemy sobie sprawę, że większy wybór wcale nie ułatwia sprawy, dlatego spieszymy z pomocą. W tym artykule podpowiemy jak dobrać odpowiedni rozmiar pieczątki i na co warto zwrócić uwagę podczas jej zakupu. Wyrabianie pieczątek to nasza specjalność. Sprawdź co mamy do zaoferowania.Różne rozmiary pieczątek modico

Standardowe rozmiary pieczątek i ich zastosowania

Najważniejsze jest to, co chcesz umieścić na pieczątce i do czego ma ona służyć. To właśnie od tego warto zacząć. W końcu pieczątki mogą być wykorzystywane do różnych celów, nie tylko do podbijania firmowych dokumentów. To także świetna alternatywa dla tradycyjnych wizytówek czy ulotek reklamowych. W naszej ofercie znajdują się także specjalne pieczątki, które mogą posłużyć do stemplowania kuponów lojalnościowych czy legitymacji szkolnych.

 

Kiedy zdecydujesz już, co ma znaleźć się na Twojej pieczątce, to kolejnym krokiem jest wybór rozmiaru pieczątki. Zacznijmy od standardowych modeli, które mieszczą niewielką ilość tekstu. To pieczątki, które idealnie sprawdzą się do podbijania dokumentów prostymi frazami typu “pilne” czy “zapłacono”. Możesz umieścić na nich także imię, nazwisko i rodzaj pełnionego stanowiska czy podstawowe dane firmy. Nawet najmniejszy z oferowanych przez nas modeli, czyli MODICO 2, może zawierać niewielką, prostą grafikę czy logo firmy. 

 

Z kolei największy rozmiar pieczątki z naszej oferty standardowej MODICO 6, umożliwia umieszczenie aż 10 długich linijek tekstu. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się wtedy, kiedy potrzebujesz przekazać większą ilość informacji jak np. listę pozostałych sklepów firmowych w danej miejscowości. 

Pieczątki do zadań specjalnych

Nowoczesne pieczątki to nie jedynie tekst, to także tabelki i grafiki. Wiemy, że niektóre projekty wymagają szczególnych rozwiązań. Właśnie dlatego w naszej ofercie dostępne są także pieczątki o większych rozmiarach, które mają powiększone pole tekstowe i umożliwiają umieszczenie grafiki stosunkowo dużych rozmiarów. MODICO 10 to model, który posiada płytkę tekstową o wielkości 95 x 50 mm. Świetnie sprawdzi się jako nowoczesna wizytówka czy pomoc w codziennej pracy. Do tego typu zastosowań polecamy także:

  • MODICO 12
  • MODICO 14

rozmiary pieczątek

Gdy mamy już rozmiar – Na co jeszcze warto zwrócić uwagę wybierając pieczątkę?

Najważniejsze kwestie mamy już za sobą, jednak to nie koniec możliwości. Do wyboru są także różne kolory oprawki i tuszu. Wybierając pieczątkę zwróć uwagę także na to, czy tekst będzie czytelny. Czasami dany projekt będzie wyglądał nieco lepiej w większej rozdzielczości. Oczywiście, jeżeli nie do końca wiesz, jaki rozmiar pieczątki wybrać, chętnie pomożemy i doradzimy, który model najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Zachęcamy do kontaktu.