O NAS

Nasza Firma

Jesteśmy doświadczoną firmą działającą w branży stemplarskiej. Naszym Klientom oferujemy przede wszystkim innowacyjne maszyny poligraficzne, pozwalające tworzyć pieczątki metodą błyskową w oparciu o japońską technologię Sun Stamper, a także oprawki do wyrobu pieczątek, w pełni kompatybilne z naszymi urządzeniami.
Ponadto, zajmujemy się dystrybuowaniem na terenie całej Europy najwyższej jakości oryginalnych produktów pomocnych przy wyrabianiu pieczątek takich, jak:

  • japońskie gumy do naświetlania
  • japoński tusz olejowy do pieczątek marki PIGMENT
  • folia półtransparentna do drukarek laserowych marki KIMOTO – jesteśmy jej autoryzowanym dystrybutorem

Naszym Kontrahentom z branży stemplarskiej gwarantujemy innowacyjne, funkcjonalne i estetyczne rozwiązania, które pozwolą spełnić wszystkie oczekiwania Klientów i wytwarzać pieczątki firmowe, czy też różnego rodzaju stemple w kilka minut.

Dzięki nieustannemu inwestowaniu w jakość naszych produktów i zwiększanie ich potencjału technologicznego, z sukcesem sprzedajemy maszyny błyskowe i oprawki do wyrobu pieczątek w ponad 50 krajach świata.

Rozwiązania Modico cieszą się dużym uznaniem przede wszystkim na terenie Unii Europejskiej – jesteśmy liderem na rynkach Czech, Włoch oraz Niemiec. Jesteśmy obecni również na pozostałych rynkach światowych: min w USA, a nawet w Japonii. 

Modico – coś więcej niż pieczątka

Od samego początku działalności za swoją misję uznaliśmy dostarczanie Klientom najwyższej jakości produktów – nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań, które jednocześnie są rozsądne pod względem cenowym.

W kwestii jakości nie uznajemy żadnych kompromisów. Koncentrując się wyłącznie na jednej technologii i stale ją udoskonalając, możemy zapewnić najlepsze produkty oparte o technologię błyskową w Polsce i Europie. Jako jedyna firma w kraju:

Korzystamy z oryginalnych japońskich gum do naświetlania, w którymi idealnie współpracuje naświetlarka (maszyna błyskowa), a nie z chińskich zamienników

Korzystamy z oryginalnych tuszy japońskich, które gwarantują wysoką jakość zadruku i najwyższą trwałość pieczątek

Początkowo, dystrybuowaliśmy oprawki i akcesoria tworzone przez zagranicznych producentów. Myśląc jednak o potrzebach najbardziej wymagających Klientów europejskich, od 2006 roku wprowadziliśmy do obrotu własne oprawki do pieczątek błyskowych – w pełni kompatybilne z naszymi urządzeniami. Dziś możemy Państwu zaoferować:

  • pełną gamę rozmiarów opraw, które pozwolą stworzyć stempel każdej wielkości
  • oprawy łączące w sobie estetykę i funkcjonalność – przyjemne w dotyku, ergonomiczne, w ciekawych i nowoczesnych kolorach
  • solidną i niezawodną konstrukcję, która będzie się sprawdzać przez lata

Oprawki są dostarczane w kompletach do samodzielnego montażu, a ich złożenie – tak, jak i proces produkcji pieczątki – trwa nie dłużej, niż 5 minut. Pełną gamę pieczątek znajdą Państwo w naszym katalogu.

Wiemy, że rynek stemplarski zmienia się i nieustannie są na nim potrzebne nowe produkty, które zapewniają jeszcze wyższy komfort pracy. Dlatego też, stale poszerzamy swoją ofertę o innowacyjne i unikalne rozwiązania. Poza oprawkami do pieczątek oraz maszynami błyskowymi proponujemy Państwu między innymi:

 

  • innowacyjne pieczątki NOMO – łączące funkcjonalność, prostotę wykonania, estetykę, niskie koszty produkcji oraz wysoką jakość działania. W naszej ofercie są dostępne od 2012 roku

Pełna oferta produktów wraz ze szczegółowym opisem parametrów technicznych jest dostępna w naszym katalogu.

Obecnie Modico to jeden z liderów w branży producentów maszyn umożliwiających profesjonalny wyrób pieczątek. Nasze maszyny błyskowe są doceniane w wielu krajach świata z uwagi na: wysokie zaawansowanie technologiczne, łatwość obsługi, a przede wszystkim szybkość procesu produkcji pieczątki połączoną z precyzją oraz niezawodnością w każdej sytuacji. Wieloletnie doświadczenie i stałe doskonalenie procesu produkcyjnego pozwala nam zapewnić maszyny oraz oprawki do pieczątek o ergonomicznym kształcie, estetycznym i nowoczesnym wyglądzie, a także najwyższej trwałości.

Unikalna technologia, o którą parte są nasze maszyny i pieczątki błyskowe wyprzedza o krok konkurencję. W procesie produkcyjnym łączymy polską myśl technologiczną, wieloletnie doświadczenie w branży stemplarskiej, a także najwyższej jakości podzespoły, które zapewniają niezawodną pracę sprzętu przez wiele lat. Przy produkcji wykorzystujemy między innymi elektroniczne elementy niemieckiej marki SIEMENS, jak również oryginalną japońską gumę, która jest równomiernie naświetlana z pomocą innowacyjnej naświetlarki, sterowanej z pomocą precyzyjnego procesora.

HISTORIA MODICO

W branży stemplarskiej obecni jesteśmy od ponad 25 lat. Pierwsze kroki stawialiśmy w 1990 roku, od początku stawiając na tworzenie innowacyjnych i funkcjonalnych rozwiązań, które spełnią najwyżej postawione oczekiwania Klientów. Od pierwszych chwili, w której zaczęliśmy produkować pieczątki Warszawa jest naszą siedzibą. Na początku nasza firma była zlokalizowana przy ul. Abrahama 4, później zaś przenieśliśmy się na ul. Alpejską 57. Początkowo wyrabialiśmy pieczątki w oparciu o technologię gumowo – żelową, a następnie polimerową. Od 1996 roku, pod nazwą Modico & Stamppoint zaczęliśmy, jako jedni z pierwszych w Polsce sprzedawać pieczątki błyskowe, oferując Klientom detalicznym zupełnie nową jakość.

Od 1998 roku poszerzyliśmy naszą ofertę, rozpoczynając dystrybucję nowoczesnych maszyn do tworzenia pieczątek błyskowych oraz oprawek i innych akcesoriów umożliwiających wyrabianie pieczątek. Początkowo, zajmowaliśmy się sprzedażą japońskich urządzeń – jedynych w tym czasie na rynku, które zapewniały odpowiednią jakość. Równocześnie, doskonaliliśmy własny warsztat i zdobywaliśmy doświadczenie w produkcji maszyn umożliwiających pracę w technologii błyskowej. Dzięki nieustannemu rozwojowi, w 1999 roku zaczęliśmy produkować własne maszyny błyskowe pod nazwą Sun Stamper. Zostały one zaprojektowane przez polskich inżynierów i stworzone w oparciu o najlepszej jakości podzespoły, zapewniające solidną pracę.

Autorska technologia, funkcjonalność i estetyczny wygląd, jaki uzyskała każda pieczątka wytwarzana naszą metodą sprawiły, że nasze produkty szybko znalazły uznanie zarówno w Polsce, jak i na rynkach europejskich, a także w Stanach Zjednoczonych. Od 2006 roku nasze maszyny błyskowe, które pozwalają tworzyć pieczątki beztuszowe są oferowane na całym świecie pod marką Modico. Chcąc stale spełniać najwyżej postawione oczekiwania Klientów, poszerzamy swoją ofertę. W 2012 roku w naszym katalogu pojawiła się innowacyjna i ekonomiczna pieczatka NOMO.